Szczecin

Miasto w województwie zachodniopomorskim

Dźwigozaury

Łasztownia to miejsce zupełnie inne, niż zamknięta portowa wyspa sprzed kilku lat. Niegdyś odcięta, pełna tajemnic przestrzeń, dziś stanowi jedno z ulubionych miejsc spacerowiczów, biegaczy, rowerzystów, czy fanów dobrej kawy i dań kuchni całego świata.

Zamek Książąt Pomorskich

Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców księstwa pomorskiego, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem.

Pogoń Szczecin

Morski Klub Sportowy Pogoń Szczecin – polski klub piłkarski z siedzibą w Szczecinie, dwukrotny wicemistrz Polski, trzykrotny finalista Pucharu Polski. Jedną z najbardziej rozpoznawanych postaci Pogoni jest Florian Krygier, polski trener i działacz piłkarski, jeden z twórców Pogoni Szczecin. Do dziś pamiętany przez wielu Szczecinian.

Miasto Portowe

Szczecin, stolica i największe miasto województwa zachodniopomorskiego, położone na Pobrzeżu Szczecińskim, nad Odrą i jeziorem Dąbie. Historyczna stolica księstwa pomorskiego. Szczecin jest trzecim pod względem zajmowanej powierzchni i siódmym pod względem liczby ludności miastem Polski.

Znajduje się tu port morski, stocznie remontowe, jachtowe oraz żeglugi morskiej. Miasto otaczają trzy duże kompleksy leśne, puszcze: Wkrzańska od północy, Bukowa od południa oraz Goleniowska od wschodu.

Często przy linii Odry możemy odczuć unoszący się w powietrzu zapach czekolady.

Filharmonia Szczecińska

Nowa siedziba Filharmonii w Szczecinie jest jednym z najnowocześniejszych budynków w Polsce, który stał się już współczesną ikoną architektury. Wyróżnia się niezwykle oryginalną strzelistą bryłą, zaprojektowaną przez hiszpańskich architektów ze studia Barozzi Veiga z Barcelony.

Gmach, który został wzniesiony w miejscu przedwojennego Domu Koncertowego – Konzerthaus, łączy historię i nowoczesność, inspirując się dawną lokalizacją i historyczną zabudową. Filharmonia nawiązuje do europejskiej tradycji sal i domów koncertowych.

Architektura Filharmonii została wyróżniona na tle europejskim.

Wały Chrobrego

Wały Chrobrego do 1945 roku były nazywane Tarasami Hakena (niemn. Hakenterrasse) od nazwiska nadburmistrza, który zlecił ich budowę. Wały są usytuowane 19 m. nad lewym brzegiem Odry. Wały są otoczone przez budynki użyteczności publicznej: Wyższą Szkołę Morską, Muzeum Narodowe i Teatr Współczesny oraz Urząd Wojewódzki. Z wałów można oglądać kanały portowe, trzy wyspy: Grodzką, Bielawę i Łasztownię, a także port.

Wały Chrobrego stanowią zlokalizowane wzdłuż Odry nasypy ziemne zakończone małymi placami. Na środku wałów znajduje się posąg przedstawiający walkę muskularnego mężczyzny z centaurem, który wyrzeźbił Ludwig Manzel. Taras centralny łączy się z dwoma mniejszymi tarasami.

Na murach wału Chrobrego znajdują się również herby miast pomorskich, a także stylowa fontanna, którą widać z półkolistej niszy zamontowanej w murze oporowym. Na szczycie kompleksu tarasów znajduje się park dendrologiczny im. Stefana Żeromskiego. Po dwóch stronach placu centralnego znajdują się okazałe schody, którymi można zejść na plażę nad Odrę. Wały Chrobrego łączą różne style architektoniczne, zarówno neobarokowe, jak i renesansowe, a także neorenesansowe.

studio reklamy mrbanana

studio reklamy mrbanana ze Szczecina, to młody zespół, który dorastał wraz z rozwojem świata wirualnego, biorąc z niego to co najlepsze. Twoim biznesem zajmiemy się od A do Z albo od Z do A. Zrobimy to ze smakiem, stylem i w pełni profesjonalnie.

Robimy to co lubimy i to co potrafimy najlepiej, tworząc firmę, z którą sami byśmy chcieli współpracować. Stworzymy dla Ciebie spójną i dobrze zaprojektowaną markę, która łączy kreatywność, przejrzystość i racjonalność, aby sprostać potrzebom odbiorców i przyczynić się do sukcesu Twojej firmy.